Спільними зусиллями ОПО Укрпошти та адміністрації АТ "Укрпошта" забезпечено оздоровлення та відпочинок дітей влітку 2023 року

12:09 02.10.2023
Одним із пріоритетних завдань організаційних ланок Профспілки працівників зв'язку України у вирішенні соціальних питань спілчан є організація якісного, повноцінного оздоровлення та відпочинку дітей. Проте вже другий рік в Україні тривають бойові дії, пов'язані з повномасштабним вторгненням росії на територію України, що поставило під загрозу організацію безпечного оздоровлення та відпочинку дітей. Більшість організаційних ланок Профспілки спрямували свої зусилля на допомогу спілчанам, які постраждали від збройної агресії росії проти України.
Однак, зважаючи на необхідність поліпшення та зміцнення фізичного і психологічного стану здоров'я дітей, відновлення їх життєвих сил в умовах воєнного стану, Об'єднаною профспілковою організацією Укрпошти разом з адміністрацією АТ "Укрпошта" прийнято рішення про організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2023 року.
У ході підготовки до оздоровчої кампанії 2023 року, зважаючи на постійні обстріли росією регіонів країни, з метою забезпечення максимальної безпеки оздоровлення дітей, при виборі дитячих закладів оздоровлення основну увагу було зосереджено на тих закладах, які мали укриття на випадок повітряної тривоги. 
Комісією ОПО Укрпошти разом з представниками адміністрації АТ "Укрпошта" здійснено перевірку стану готовності оздоровчих закладів до прийому дітей у Івано-Франківській та Київській областях. Враховуючи результати проведених перевірок дитячих оздоровчих закладів, ОПО Укрпошти укладено договори з ДЗОВ "Радість" (с. Яблуниця, с. Поляниця) Івано-Франківської області та ДОЗСТ "Чайка" (с. Чайки) Київської області.
Насамперед, в літній період забезпечено оздоровлення та відпочинок дітей, які внаслідок війни, опинилися у найбільш складному становищі.
Для батьків дітей, які живуть в прифронтових територіях, вартість путівки повністю оплачено Товариством, для працівників, які мають статус ВПО, Товариством компенсовано 90 % від вартості путівки, для всіх інших працівників Товариством компенсовано 80 % від вартості путівки.
З усіх куточків країни 872 дитини з'їхалися до дитячих оздоровчих закладів, де на них чекали різні розважальні заходи. Програма оздоровчих закладів включала різноманітні ігри, веселощі, розваги, екскурсії та здорове харчування. Тривалість зміни становила до 14 днів. Вартість путівки залежно від зміни становила від 9,0 до 15,4 тис. грн.
На ці цілі з профспілкових бюджетів, коштів батьків та адміністрації Товариства направлено майже 12 млн. грн. 
Протягом оздоровчого сезону здійснювався систематичний контроль  ОПО Укрпошти за дотриманням техніки безпеки перебування дітей на відпочинку. 
Враження від перебування дітей у таборах самі найкращі: 
Я, Лазаревич Маргарита Сергіївна, перебувала в таборі "Радість" у серпні. І можу з точністю сказати, що це врятувало мої канікули. Цей табір подарував мені масу емоцій та спогадів. Я знайшла там вірних, хороших друзів з якими досі переписуюсь, побувала в горах, біля водоспадів та озер. Кожен раз, коли я згадую ці чудові дні, які були насичені різними подіями, в мене з'являється усмішка. Я б точно повернулася у цей табір і прожила ці всі дні ще раз, не жалкуючи ні про що" (мама:  Лазаревич  Марина - фахівець  з  контролю  пенсій  та  соціальних  виплат  групи  з  контролю  пенсій  та  соціальних  виплат  Черкаського  регіону).
Не менш приємними виявилися відгуки батьків про оздоровлення та відпочинок їх дітей:
Фесенко Наталія - провідний інженер з підготовки кадрів відділу навчання та розвитку персоналу Полтавського регіону АТ "Укрпошта":
Хочу висловити щиру подяку І. Смілянському, ОПО Укрпошти, Мальвіні Хрипко, Оксані Микитенко за організацію відпочинку наших діток у таборі "Радість". Це був незабутній відпочинок, насичений великою кількістю екскурсій, тематичних вечірок, дискотек. Чисте, гірське повітря, купання у басейні, прогулянки, нові друзі та два тижні без такої кількості сигналів повітряної тривоги, які лунали по 6-8 разів в нашому регіоні, забезпечили атмосферу спокою, гармонії та безтурботності і подарували дітям відчуття щасливого дитинства, якого останнім часом вони позбавлені. Також хочеться відмітити закриття зміни. Дітям підготували цікаву програму: концерт, в якому наші діти змогли проявити свої таланти, купання в чанах (це викликало особливе захоплення у малечі), дискотека, смаколики (піцца, мохіто). Це був реально драйвовий, крутий відпочинок і завдяки гарним вихователям-вожатим, які з перших годин знайшли не лише спільну мову з дітками, а й стали їм справжніми друзями. Даніела згадує Павла та Іванну, вихователів 7 загону, з особливою любов’ю, бо вони були з дітками 24/7, допомагали їм, підтримували, розраджували, коли було сумно, їх почуття гумору, турбота і опіка створили відчуття комфорту, безпеки та домашнього затишку. Дуже дякуємо за турботу за наших діток та сподіваємося на продовження співпраці з табором "Радість" надалі!
Купибіда Ірина - провідний фахівець Відділу поштової безпеки у Тернопільській дирекції АТ "Укрпошта": 
Хочу подякувати організаторам відпочинку та працівникам табору "Радість" за чарівні, насичені дні, неймовірні подорожі краєвидами нашого краю, знайомства з новими друзями. А також за щасливі очі, посмішки та нові враження наших дітей, смачне харчування, насичену програму, зайнятість дітей у цікавих руханках, іграх, конкурсах.
Мої дві доньки ще досі перебувають під враженнями від табору, згадують неймовірні пригоди. 
Дякую вожатим за піклування, відношення та турботу про наших дітей, а також цікаві та активні ігри, щоденні фото.
Дякую, Профспілці за обраний табір "Радість", який знаходиться в одному з найгарніших куточків нашої мальовничої України! 
З нетерпінням чекаємо закінчення війни та повторення поїздки у бомбезний табір наступного року.
Бродецька Алла – провідний інженер СОПЦЗПБ Хмельницької дирекції АТ "Укрпошта":
Найкращий час проведений моїм сином цього літа, а можливо і останніх років – це час відпочинку в таборі "Радість" с. Поляниця Івано-Франківської області. Назва табору відповідає почуттям сина під час перебування там та по приїзду додому від згадок про той час. По сей день я слухаю спогади про те, який гарний був відпочинок.
Дитина задоволена усім, починаючи з самого приїзду і поселення в кімнати з усіма зручностями, закінчуючи прощальним вечором. Харчування в таборі було смачним і ситим, вожаті молоді та енергійні не давали дітям сумувати. А яка чудова ідея була зробити вайбер групу для батьків. І я змогла бачити чим займається моя дитина протягом дня: починаючи з ранкової зарядки, різноманітних екскурсій по величних Карпатах, підготовка та самі виступи на концертах. Я побачила, що моєму сину (який ще не цікавиться дискотеками) подобається танцювати і проводити вечірній час з однолітками. А яке ж літо без води, а тут ще й був басейн! В дитини не було часу на телефон, настільки була цікава і насичена програма відпочинку.
Я могла б і далі перелічувати плюси табору, пережитих гарних емоцій сина, якими він ділиться і сьогодні, але скажу одне, що дитина попередила, що якщо і на наступний рік буде можливість поїхати в "Радість" Івано-Франківської області, то обов'язково брати для нього путівку.
Іващенко Людмила - заступник начальника відділення поштового зв'язку Умань 1 Черкаської дирекції АТ "Укрпошта":
Син відвідав табір "Чайка" у Київський області. Відпочинок видався на славу, стільки різних занять: катання на велосипедах та каяках, майже  кожний день ходили на пляж, якщо погода була погана то ходили дивитися фільми. Було різноманіття конкурсів, кожен день дискотеки. Відпочинок удався дуже добре, менше гаджетів і більше розваг, перед школою те, що  треба.
Усі діти залишилися задоволені відпочинком і мріють знову відвідати ці табори у наступному році.