"Передусім нам слід перевернути свідомість членів профспілки". Інтерв'ю з заступником голови Одеської обласної профспілкової організації Укрпошти Людмилою Чумаченко.

09:29 01.03.2021
Людмило Олександрівно, 27 лютого 2021 року Об'єднана профспілкова організація Укрпошти відзначає свій 20 річний ювілей. Свого часу Ви були однією із учасниць її утворення і очолювали Одеську обласну профспілкову організацію Укрпошти, зараз Ви є заступником голови обласної профспілкової організації. 
- Скільки років Ви очолювали обласну профспілкову організацію?
16 років. З 09 червня 2000 року по 23 березень 2016 року – голова Одеської обласної організації профспілки працівників зв'язку дирекції "Укрпошта". З 01.04.2016 року по теперішній час - заступник голови Одеської обласної профспілкової організації Укрпошти 
- Ким Ви працювали до того, як Вас обрали головою обласної профспілкової організації?
Стаж роботи - 55 років. 35 років – Одеський поштамт, інженер виробничої лабораторії. 20 років – Одеська обласна профспілкова організація.
- Що спонукало Вас взяти участь у виборах на посаду голови обласної профспілкової організації і чим робота на цій посаді була важлива особисто для Вас?
Мені дуже подобалась моя робота на посаді інженера лабораторії. Я займалась реконструкцією та плануванням приміщень відділень поштового зв'язку, робочих місць, розробкою ескізів виробничих меблів, які виготовляли безпосередньо в майстернях поштамту.
На звітно - виборній профспілковій конференції, що відбулася 9 червня 2000 року була висунута моя кандидатура на посаду голови, і колектив одноголосно підтримав цю пропозицію. Сьогодні я щаслива тим, що працюю в найцікавіший час профспілкової діяльності на підприємстві з міцним, дружнім колективом.
- Яка чисельність обласної профспілкової організації?
Чисельність Одеської обласної профспілкової організації Укрпошти на 01.01.2021 складає 2870 членів профспілки.
- Яка структура Вашої обласної профспілкової організації, чи можна вважати її досконалою, чи потрібно її вдосконалювати? 
Основу організаційної побудови Одеської обласної профспілкової організації Укрпошти складають члени профспілки, які об'єднані в первинні профспілкові організації. Саме в них народжуються, визрівають та вирішуються всі проблеми члена профспілки. До голів первинок в першу чергу звертаються люди. Тому від зміцнення їх позицій залежить авторитет профспілок в цілому.
До складу обласної профспілкової організації входять 7 Первинних профспілкових організацій і 2 цехові профорганізації.
Досконалою структура може вважатись тільки на певний період часу і потребує постійного вдосконалення і корегування. У зв'язку з реорганізацією підприємства, щорічно ми переглядаємо внутрішню структуру з метою наближення профспілкового керівництва та активістів до спілчан.
- Розкажіть, з якими питаннями до Вас найчастіше звертаються спілчани і як Ви їх вирішуєте?
Основний привід для звернень на сьогодні, це скорочення штату, зміна умов праці, матеріальна допомога на лікування.
- 2021 рік особливий для ОПО Укрпошти. Розкрийте секрет, що на порядку денному профспілкового лідера сьогодні?
Відстоювати профспілку, як єдину правозахисну громадську організацію.
- Що потрібно для того, щоб Профспілка була сильною організацією?
Передусім нам слід перевернути свідомість членів профспілки. Ми маємо усвідомити головне, що мета і завдання профспілок – це турбота про забезпеченість працюючих гідною зарплатою, робочими місцями, з хорошими умовами праці, а не хибною уявою деяких працівників, які вбачають за основні функції профспілок надання нами матеріальної допомоги чи подарунків на свята. З цією метою, необхідно посилення ролі профспілки в трудових колективах, здатності трудових колективів через уповноважені профспілкові органи вести рівний соціальний діалог з роботодавцем для забезпечення своїх прав та гарантій.
- Людмило Олександрівно, на Вашу думку, чи є майбутнє у профспілок? Що необхідно, в першу чергу, зробити для підвищення бойовитості та авторитету профспілок? 
Майбутнє у профспілки безумовно є, але члени профспілки очікують від своїх виборних органів більш рішучих дій щодо захисту їх інтересів, які б хотіли і вміли відстоювати права людини праці Тому необхідно постійно знаходити нові, найбільш ефективні засоби дій.
- Щоб Ви хотіли побажати своїм колегам по роботі, спілчанам в річницю утворення Об'єднаної профспілкової організації Укрпошти?
В річницю утворення Об'єднаної профспілкової організації Укрпошти, всім спілчанам бажаю стабільності та процвітання в роботі! Наснаги та успіхів! Нехай ніколи не згасає світло Вашої душі, тепло Вашого серця до нашої справи. Хай кожен Ваш день повниться новою радістю та перемогами. Міцного Вам здоров'я, натхнення, здійснення усіх мрій і сподівань. 
Розмовляла Тетяна Бувайлик, заступник завідувача відділу організаційно-правової роботи Профспілки працівників зв'язку України.
Фото надано Одеською обласною профспілковою організацією Укрпошти.