"Люблю людей і їхні радощі і турботи сприймати як свої". Інтерв'ю з головою Полтавської обласної організації профспілки працівників зв'язку дирекції УДППЗ "Укрпошта" Мальвіною Хрипко.

09:40 01.03.2021
Мальвіно Григорівно, 2021 рік - ювілейний для Об'єднаної профспілкової організації Укрпошти, 27 лютого їй виповнюється 20 років, в цьому є і Ваша заслуга, адже Ви брали участь у її створенні як голова Полтавської обласної організації профспілки працівників зв'язку дирекції УДППЗ "Укрпошта".
- Скільки років Ви очолюєте обласну профспілкову організацію?
Майже 21 рік тому (27.03.2000 р.), на установчій конференції Полтавської обласної організації профспілки працівників зв’язку «Укрпошта» мене було обрано головою комітету цієї організації.
- Ким Ви працювали до того, як Вас обрали головою обласної профспілкової організації?
На момент обрання Головою працювала на посаді провідного інженера із зв’язку відділу технології надання послуг та організації перевезення пошти в Полтавській дирекції «Укрпошта». У галузі поштового зв’язку працюю з 20.08.1980 року.
- Що спонукало Вас взяти участь у виборах на посаду голови обласної профспілкової організації і чим робота на цій посаді важлива особисто для Вас?
До обрання на посаду Голови працювала скарбником Профкому Полтавського поштамту, була членом президії Комітету обласної організації «Полтавазв’язок», тому пропозицію сприйняла з розумінням, виважено, але з побоюванням і острахом, усвідомлюючи всю відповідальність і турботу, яку повинна буду приділяти членам профспілки.
Але я люблю свою роботу. Люблю людей і їхні радощі і турботи сприймати як свої, знаходити шляхи вирішення зі складних питань, надавати потрібну допомогу у вирішенні всебічних питань і т.д.
- Яка чисельність обласної профспілкової організації?
Станом на 01.01.2021 р. профспілкове членство нашої організації складає 2410 чол. 
- Яка структура Вашої обласної профспілкової організації, чи можна вважати її досконалою, чи потрібно її вдосконалювати? 
До складу обласної профспілкової організації входить 4 первинні профорганізації, які не мають юридичного статусу. Звичайно внаслідок масового скорочення та вивільнення працівників структура потребуватиме вдосконалення. Через зменшення членства під загрозою і статус обласної організації.
- Мальвіно Григорівно, розкажіть, з якими питаннями до Вас найчастіше звертаються спілчани і як Ви їх вирішуєте?
Питання, які вирішуємо, різноманітні і неоднорідні, потребують обізнаності у багатьох напрямках діяльності як професійної, так і юридичної, економічної, психологічної, оздоровчої, спортивної, культурної, правозахисної і т.д.
Як один із прикладів. Останнім часом почастішали випадки розгляду подання адміністрації звільнень за п.2 ст.41 КЗпП України у зв’язку із втратою довіри, розгляд яких потребує досконалого вивчення і обізнаності у тонкощах кожного напрямку роботи по кожному окремо, правильного підходу як до характеру порушення, так і до самого працівника, члена профспілки.
- Що потрібно для того, щоб Профспілка була сильною організацією?
Щоб профспілка була сильною організацією, потрібно розширювати штат професіоналів профспілок, збільшувати чисельність профспілки, мати сильний юридично-правовий напрямок, більше проводити роз’яснювальної роботи та спілкувань з членами профспілки.
Чим більше людей отримають допомогу, захист і відчують вагому підтримку від нашої організації, тим більше довіри і авторитету матимуть профспілки.
- Мальвіно Григорівно, на Вашу думку, чи є майбутнє у профспілок? Що необхідно, в першу чергу, зробити для підвищення бойовитості та авторитету профспілок? 
Майбутнє у профспілок, на мою думку, є і має бути. Потрібно тільки бути дружнішими, згуртованішими і обізнаними, для чого проводити більше зустрічей, навчань, наполегливіше заявляти про себе та відстоювати свої позиції і т.д.
- Щоб Ви хотіли побажати своїм колегам по роботі, спілчанам в річницю утворення Об'єднаної профспілкової організації Укрпошти?
Всім колегам хочу побажати мудрості і наполегливості у досягненні правих і благих намірів, єдності і поваги, розуміння і витримки, міцного здоров’я та щастя у родинах і в колективах, миру та благополуччя.
Ні кроку назад у жодному разі,
Тільки вперед і тільки разом!
Вітаю з 20-річчям створення ОПО Укрпошти.
Всіх поважаю. Люблю. Дякую, що я разом з вами.
Розмовляла Тетяна Бувайлик, заступник завідувача відділу організаційно-правової роботи Профспілки працівників зв'язку України.
Фото надано Полтавською обласною організацією профспілки працівників зв'язку дирекції УДППЗ "Укрпошта".