"Головна мета - дійти до кожного члена профспілки". Інтерв'ю з головою Сумської обласної організації профспілки працівників Укрпошти Тетяною Євдокимовою.

12:10 01.03.2021
Тетяно Олександрівно, у 2021 році в житті Об'єднаної профспілкової організації Укрпошти, відбудуться дві події, це 20 річниця від дня утворення ОПО Укрпошти і звітно-виборна конференція. Ви, як голова обласної профспілкової організації, також маєте відношення до її створення.
- Скільки років Ви очолюєте профспілкову організацію?
Сумську обласну профспілкову організацію я очолюю з 2000 року.
- Ким Ви працювали до того, як Вас обрали головою обласної профспілкової організації?
До обрання мене головою Сумської обласної організації профспілки працівників Укрпошти я працювала провідним інженером відділу маркетингу.
- Що спонукало Вас взяти участь у виборах на посаду голови обласної профспілкової організації і чим робота на цій посаді важлива особисто для Вас?
Все сталося для мене несподівано та дуже швидко. Вранці 19 січня 2000 року я прийшла на роботу маркетологом, а ввечері поверталася додому головою профспілкової організації. Всі делегати конференції одноголосно підтримали мою кандидатуру. Робота для мене була зовсім новою, але ставлення та підхід, як завжди: честь, совість, наполегливість, відповідальність. І через 5 років, це вже була повна довіра людей. Все так само і по цей час. Пошта – це вже сім’я. А важливим є підтримання порядку та поваги до кожного в цій сім’ї. І поки буду відчувати, що потрібна – буду.
- Яка чисельність обласної профспілкової організації?
На сьогодні організація налічує 2181 члена профспілки.
- Яка структура Вашої обласної профспілкової організації, чи можна вважати її досконалою, чи потрібно її вдосконалювати.
До Сумської обласної профспілкової організації входять 17 первинних профспілкових організацій, які  очолюють обрані голови - представники Сумської обласної організації профспілки працівників Укрпошти. Первинні профспілкові організації не є юридичними особами. Голови працюють на громадських засадах. Така структура була прийнята в 2011 році та успішно спрацьовувала 10 років, але зараз виникає необхідність вдосконалення в зв’язку з новими реорганізаційними процесами в Укрпошті. Головна мета - дійти до кожного члена профспілки.
- Розкажіть, з якими питаннями до Вас найчастіше звертаються спілчани і як Ви їх вирішуєте?
Матеріальна допомога, оздоровлення, несправедливість в розрахунках зайнятості,  встановленні посадових окладів та преміюванні, умови праці, скорочення, працевлаштування.  
Питання оплати праці та виконання зобов’язань Колективного договору вирішується разом з керівництвом та посадовими особами дирекції. Коли є потреба, залучаються профспілкові юридичні служби та інші фахівці всіх рівнів. Деякі питання вирішуються через співпрацю з Державними органами та фондами, управліннями та закладами. 
- 2021 рік особливий для ОПО Укрпошти. Розкрийте секрет, що на порядку денному профспілкового лідера сьогодні?
Розгалуженість членів профспілки не дає можливості для частого особистого спілкування з кожним. Пошук нових шляхів спілкування, пошук однодумців, залучення молоді до профспілкової ідеї – це пріоритетний порядок денний і безумовно новий Колективний договір на 2021-2025 роки. Особливо - єдність нашої команди заради мети.
- Що потрібно для того, щоб Профспілка була сильною організацією?
Людські та фінансові ресурси - ця формула дієва для будь-якої кампанії. Профспілки не виключення. 
- Тетяно Олександрівно, на Вашу думку, чи є майбутнє у профспілок? Що необхідно, в першу чергу, зробити для підвищення бойовитості та авторитету профспілок?
Профспілки були, є, і будуть!!! Розвинутого суспільства без профспілок не буває, функції можуть бути різними. В першу чергу треба змінювати свідомість самих профспілкових лідерів через навчання та досвід інших країн. Ми повинні знайти найкоротший шлях від роздачі до сервісного обслуговування членів профспілок. Наше майбутнє – це якісний профспілковий продукт – ефективний професійний захист. 
- Щоб Ви хотіли побажати своїм колегам по роботі, спілчанам в річницю утворення Об’єднаної профспілкової організації Укрпошти?
Перш за все хочу побажати всім здоров’я! Друге – поваги! Поваги до себе, до своєї роботи, до нашої почесної профспілкової місії, поваги з боку наших партнерів, поваги з боку наших спілчан. Натхнення і творчості, толерантності і мужності і просто особистого щастя і любові! 
Миколі Михайловичу Стародубу особисто хочу висловити шану і подяку за стійкість, професіоналізм, досвід і терпіння! Маленькому, але дуже результативному і дружньому колективу ОПО і ЦК – велика вдячність завжди за порозуміння, за підтримку, за людяність. 
Шановні мої колеги, пишаюся Вами, велика честь мати Вас за друзів! Процвітання нам і профспілкам!
Розмовляла Тетяна Бувайлик, заступник завідувача відділу організаційно-правової роботи Профспілки працівників зв'язку України.
Фото надано Сумською обласною організацією профспілки працівників Укрпошти.