Звернення Виконкому Молодіжної ради ФПУ до голів профспілкових організацій навчальних закладів

17:29 08.05.2020
Дорогі друзі, колеги!

27 грудня 2019 року Галиною Третьяковою та групою народних депутатів було зареєстровано законопроєкт №2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)».
Даний законопроєкт передбачає суттєве обмеження прав і гарантій діяльності профспілок, чим порушує норми Конституції і окремих законів України, низки ратифікованих Україною фундаментальних конвенцій Міжнародної організації праці, Загальної декларації прав людини, міжнародних пактів про економічні, соціальні і культурні права, та про громадянські і політичні права.
У законопроєкті міститься ряд обмежень щодо діяльності студентських (учнівських) профспілкових комітетів, що прямо суперечить статтям 22, 36 Конституції України та Конвенції МОП № 87.
Як наслідок,  студенти, учні можуть втратити право на колективний захист через їхні профспілкові організації.  Також передбачається виключення норми про перерахування роботодавцем (бухгалтерією навчального закладу) членських профспілкових внесків студентів (учнів), що призведе до знищення студентських профспілкових організацій.
Для того, щоб відкликати даний законопроєкт,  на порталі електронних петицій Верховної Ради України 5 березня поточно року зареєстровано петицію «Про нерозгляд законопроєкту №2681 як такого, що порушує права профспілок в Україні». Також Петицію можна знайти за посиланням: itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/7610.
Виконком Молодіжної ради Федерації профспілок України звертається до вас із проханням підтримати петицію, поінформувати максимальну кількість профспілкових активістів, студентів (учнів) і викладачів вашого навчального закладу і запросити  їх долучитися до підписання петиції. Збір підписів триватиме до 5 червня 2020 року.
Усі разом ми маємо можливість виявити свою громадянську позицію, активність та консолідовану підтримку у боротьбі проти наступу влади на права молоді, працівників і профспілок!
В солідарності і єдності -  наша сила!
У діях  - наша перемога!

Файл для перегляду:
Zvernennja-1.doc81 Ki