Звернення Президії Федерації профспілок України до Міжнародної конфедерації профспілок

15:55 17.03.2022
Автор:  Президія Федерації профспілок України
Федерація незалежних профспілок Росії 24 лютого опублікувала комюніке своєї прес-служби "Про миротворчу місію", в якій "підтримала рішення Президента Росії Володимира Путіна про проведення операції з денацифікації України". Тим самим фактично підтримала режим про військове вторгнення в Україну і знищення нашого волелюбного народу і права на євроінтеграцію.
25 лютого з’явилася офіційна заява ФНПР, в якій вона підтвердила, що "підтримує кроки, які здійснює Президент В.В. Путін, політичне та військове керівництво Росії". ФНПР дійшла до того, що заявила, що Україна представляє собою "пряму та явну загрозу для держави", а громадяни Росії потребують захисту, в тому числі, які проживають на Донбасі.
Така позиція ФНПР суперечить фундаментальним принципам, на яких базується діяльність Міжнародної конфедерації профспілок та Загальноєвропейської регіональної ради МКП.
45 всеукраїнських профспілок, половина з яких є членськими організаціями глобальних профспілок, і 25 регіональних профоб’єднань, що входять до ФПУ, виходячи з несумісності позиції ФНПР з основоположними принципами діяльності МКП та ПЄРР, вимагають виключити ФНПР із МКП та ПЄРР.
Згідно Статуту, Міжнародна конфедерація профспілок "палко схвалює збереження і зміцнення миру та зобов'язується боротися за мир, вільний від зброї масового ураження і за загальне роззброєння. Вона проголошує право всіх народів на самовизначення і право жити вільно від агресії і тоталітаризму, з урядами, що обираються з їх власної волі. Вона відкидає звернення до війни як до способу вирішення конфліктів і засуджує тероризм, колоніалізм і мілітаризм, так само як прояви расизму і дискримінації за статевими ознаками".
Згідно статті Статуту IV. Призупинення та позбавлення членства: (а) Генеральна рада має право призупинити, а Конгрес позбавити членства будь-яку членську організацію за дію, яку ці органи вважають такою, що суперечить цьому Статуту або інтересам Конфедерації. Логічно, що виключення з МКП, як ми розуміємо, автоматично означатиме виключення з ПЄРР.
Враховуючи, що МКП не могла передбачити ситуацію, коли об’єднання профспілок країни підтримує кроваву військову агресію своєї країни, ФПУ просить розглянути можливість прийняття спрощеної процедури виключення ФНПР, яка більше не може вважатися об’єднанням демократичних профспілок.