Засідання Комітету ОПО ПАТ "Укрпошта"

14:51 19.04.2019
Автор:  Об'єднана профспілкова організація Укрпошти
Відповідно до плану роботи  на перше півріччя п.р. 17 квітня 2019 року у Будинку зв'язку відбулося чергове засідання Комітету Об'єднаної профспілкової організації ПАТ "Укрпошта".
Відкрив та вів засідання Комітету голова Об'єднаної профспілкової організації Микола Стародуб.
На порядок денний засідання було винесено ряд планових питань серед яких:
- організація оздоровлення та відпочинку дітей працівників підприємства влітку 2019 року;
- перейменування організаційних ланок ОПО ПАТ "Укрпошта";
- робота підприємства в осінньо-зимовий період 2018-2019 років;
- оплата праці працівників профспілкових організацій відповідно до законодавчо встановленого  розміру мінімальної заробітної плати .
Розпочинаючи роботу Комітету, Микола Стародуб зазначив, що упродовж останніх років в Україні визначилася чітка тенденція до погіршення стану  здоров'я дітей, обумовлена впливом різних негативних соціально-економічних, екологічних та інших чинників. Тому, одним із пріоритетних напрямків державної політики є поліпшення здоров’я дітей. При цьому важливим чинником його забезпечення виступає організація якісного, повноцінного оздоровлення та відпочинку дітей і обов'язок профспілкових організацій докласти максимум зусиль, щоб оздоровчий сезон пройшов на належному рівні, а діти були задоволені відпочинком, також проінформував про зміни до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей". Заступник голови Олена Полошко поінформувала членів Комітету про переговори з адміністрацією підприємства щодо виділення коштів для організації оздоровлення та відпочинку дітей та заключення договорів з дитячими оздоровчими закладами. Голова Об'єднаної первинної профспілкової організації Київської дирекції ПАТ "Укрпошта" Олена Кулик та заступник завідувача відділу організаційно-правової роботи Профспілки працівників зв'язку України Тетяна Бувайлик проінформували учасників засідання про ті питання, які обговорювалися на нараді з питань організації дитячого оздоровлення та відпочинку влітку 2019 року у Федерації профспілок України.
Дуже жваву дискусію викликало друге питання порядку денного про перейменування обласних організацій профспілки працівників зв'язку дирекцій ПАТ "Укрпошта". Члени Комітету дійшли згоди щодо єдиного підходу до назви профспілкових організацій.
З третього питання про роботу підприємства в осінньо-зимовий період 2018-2019 років доповів начальник Управління експлуатації будівель та інфраструктури АТ "Укрпошта" Леонід Крупник, який проінформував про проблемні питання, що виникали у роботі в осінньо-зимовий період, про заходи, що вживалися щодо їх вирішення, про завдання, які планується виконати з підготовки до наступного осінньо-зимового періоду.
Відзначалося, що опалювальний сезон, який розпочинався з великими проблемами з газопостачанням, із несвоєчасною закупівлею твердого палива та дров, своєчасною закупівлею спецодягу та спецвзуття, їх якістю, пройшов на задовільному рівні і є надія, що підготовка і сам наступний сезон буде організований краще. 
Разом з тим, протягом 2018 року проведено поточні ремонти у 233 відділеннях поштового зв'язку та на 24 інших об'єктах поштового зв'язку на загальну суму більше 10,0 млн. грн. Капітально відремонтовані покрівлі на 6 об'єктах вартістю 2 млн. грн., господарчим способом відремонтовано покрівлі на 36 будівлях; закуплено електричних обігрівачів – 840 од. на суму 585,2 тис. грн. 
Придбано: зимового взуття - 10997 пар або 100 % від потреби; зимових курток - 11000 шт. або 100 % від потреби; зимових шин/всесезонних шин - 4852 шт. або 100 % від потреби; антифриз (потреба ІІ півріччя) - 12635 л. або 100 % від потреби; піщано-сольової суміші – 158 т. або 100 % від потреби.
Загальний обсяг споживання природного газу підприємством порівняно з попереднім опалювальним сезоном зменшився на 13,8 відсотків, електричної енергії на 0,2 відсотки. 
При обговоренні цього питання Леонід Крупник відповів на численні запитання членів Комітету.
Про оплату праці працівників профспілкових організацій слухали заступника голови Олену Полошко. Як зазначила Олена Полошко, розгляд даного питання пов'язаний із необхідністю приведення заробітних плат працівників профспілкових організацій у відповідність до законодавчо встановленого рівня мінімальної зарплати і до схеми посадових окладів (тарифних ставок) дирекцій АТ "Укрпошта".
На засіданні Комітету були обговорені і інші питання діяльності ОПО та підприємства і з усіх питань порядку денного були прийняті постанови Комітету.