"ЗАХИСТИМО СВОЇ ТРУДОВІ ПРАВА і СВОБОДИ НА ОБ'ЄДНАННЯ В ПРОФСПІЛКИ!"

17:40 08.10.2021
7 жовтня, у Всесвітній день дій за гідну працю, представники Профспілки працівників зв'язку України взяли участь у Всеукраїнській акції протесту профспілок України під гаслом: "ЗАХИСТИМО СВОЇ ТРУДОВІ ПРАВА і СВОБОДИ НА ОБ'ЄДНАННЯ В ПРОФСПІЛКИ"!
У заході взяли участь тисячі представників всеукраїнських профспілок та територіальних профоб'єднань.
Основні вимоги учасників акції:
1. НІ – прийняттю антитрудових та антипрофспілкових законопроєктів №№ 5371, 5388 і 2681 від влади.
STOP надуманій дерегуляції трудових відносин - самоусуненню Уряду і парламентської більшості від законодавчого гарантування трудових прав працівників та конституційної правозахисної функції профспілок!
ПРИЙНЯТТЯ нового Трудового кодексу, який захистить людей праці.
Влада – руки геть від майна громадських організацій та профспілок!
2. Гарантувати забезпечення конституційного права громадян на повну і продуктивну зайнятість, гідну оплату праці, безпеку і здоров’я працюючим.
3. ДОСТУПНІ для населення справедливі ціни на український газ, тарифи на електроенергію та комунальні послуги.
Вільний ринок енергоносіїв не повинен знищувати вітчизняну промисловість, робочі місця і соціальну сферу.
4. Для скорочення бідності та соціальної нерівності затвердити Держбюджет України на 2022 рік з безумовним дотриманням визначених законами України розмірів грошових виплат і соціального захисту громадян, зокрема:
- мінімальної заробітної плати – 6900 грн.;
- мінімальної пенсії – 3600 грн.;
- посадового окладу першого тарифного розряду у бюджетній сфері – 6500 грн.
5. До кінця цього року виплатити заборговану 140 тис. працівникам заробітну плату у розмірі майже 4 млрд. гривен.
Прийняти на VI сесії Верховної Ради України законопроєкти, якими будуть гарантовані виплати працівникам у разі банкрутства підприємства.
Заробітна плата – власність працівника!
6. Забезпечити повну і своєчасну виплату лікарняних, декретних, соціальних послуг та пенсій! Припинити одержавлення самоврядних фондів загальнообов’язкового соціального страхування, ліквідувати дефіцит їх бюджетів та Пенсійного фонду.
7. Забезпечити конституційне право на якісну доступну освіту, медичні послуги, право молоді на перше робоче місце і молодій сім’ї на житло.
Учасники акції провели біля Кабінету Міністрів України мітинг, на якому виступили Голова СПО об'єднань профспілок України, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, представники ФПУ у парламенті Вадим Івченко та Сергій Рудик, представники членських організацій Федерації профспілок України.
В той же час, представники Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні провели зустріч з Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем, Першим віце-прем’єр-міністром — Міністром економіки Олексієм Любченко та Міністеркою соціальної політики Мариною Лазебною.
Прем'єр-міністру були передані вимоги від представників, які приїхали до Києва у зв'язку із Всесвітнім днем дій за гідну працю.

За матеріалами Федерації профспілок України