Всеукраїнський молодіжний форум "Профспілкова молодь: твори своє майбутнє"

13:14 14.12.2019
Ось і завершився І Всеукраїнський молодіжний форум "Профспілкова молодь: твори своє майбутнє", який проходив з 11 по 13 грудня п.р., на базі Навчально-методичного центру профспілок Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, за підтримки Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, учасниками якого стали більше 70 молодих профспілкових лідерів та активістів, представників молодіжних рад (комісій) членських організацій Федерації профспілок України.
Від Профспілки працівників зв'язку України в форумі брали участь Євген Беженарь - голова Молодіжної ради Профспілки, Тетяна Бувайлик – секретар Молодіжної ради Профспілки, член Молодіжної ради Федерації профспілок України.
Програма заходу включала в себе виступи експертів щодо державної молодіжної політики нової влади, збереження трудового потенціалу, захисту прав молоді через профспілки, роботі з молоддю у профспілках та проблемам функціонування молодіжних рад в членських організаціях Федерації профспілок України, спілкування у форматі "живої бібліотеки" та тренінги з медіагігієни, модернізації роботи профспілок, розвитку ключових компетенцій профлідера, ефективного управління профспілковою організацією в умовах змін, впровадження менеджменту 3.0 в профспілкову діяльність.
Під час форуму учасниками підготовлено звернення до Президента та Верховної Ради України про надання офіційного роз'яснення щодо "ліберального" підходу до трудового законодавства та забезпечення процесу розробки нової редакції Трудового кодексу шляхом обговорення з профспілками, роботодавцями, експертним середовищем, громадянським суспільством з урахуванням міжнародних стандартів та провідної європейської практики.
Також було прийнято резолюцію форуму, якою окреслено основні напрямки роботи з молоддю в профспілках. Учасники форуму вважають за необхідне активізувати роботу з молоддю, проводити заходи, спрямовані на розвиток молодіжного профспілкового руху; ширше знайомити молодь з діяльністю профспілок через соціальні мережі.
Резолюція закликає Федерацію профспілок України та її членські організації залучати молодь до активної реалізації проектів, впроваджувати сучасні інформаційні технології у діяльність профспілок, використовувати інноваційні методи мотивації профспілкового членства та модернізації профспілкового руху, завершити процес створення молодіжних рад (комісій) на всіх рівнях профспілкових структур, передбачити їх фінансування, внести зміни до статутів щодо представництва молоді у виборних профспілкових органах пропорційно до загальної чисельності молоді у профспілці та обмеження віку для обрання на виборні посади тощо.
З метою широкого охоплення і залучення молоді до збереження і створення нових профспілкових організацій учасниками форуму запропоновано оголосити 2020 рік – Роком органайзингу, провести влітку 2020 року Літній молодіжний табір та ІІ Всеукраїнський молодіжній форум "Ініціативи творять зміни".
По закінченню роботи форуму всім учасникам вручено відповідні сертифікати.