Відкликати Галину Третьякову з посади голови Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

16:17 21.10.2021
18 жовтня 2021 року, на виконання доручення Президії ЦК Профспілки працівників зв'язку України від 11 жовтня 2021 року, голова Профспілки працівників зв'язку України Микола Стародуб звернувся з листом до Голови Верховної Ради України, голови фракції політичної партії "Слуга народу" та Офісу Президента України з вимогою відкликати Галину Третьякову з посади голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
У зверненні мова йде про те, що 07 жовтня 2021 року у Всесвітній день дій за гідну працю у місті Києві відбулася Всеукраїнська попереджувальна акція профспілок на захист трудових прав працівників. Тисячі спілчан висловили свої вимоги до Уряду, Верховної Ради України, роботодавців щодо прийняття антитрудових та антипрофспілкових законопроєктів № 5371, 5388 2681, які порушують гарантовані трудові права працівників та права профспілок.
В порушення вимог норм міжнародного та національного законодавств, нехтуючи позицією 5 млн. виборців-членів профспілок, зазначені законопроєкти були схвалені Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, який очолює Галина Третьякова.
Варто зазначити, що протягом певного часу народний депутат України Галина Третьякова висловлює позицію, яка ганьбить честь та гідність людини. Стаття 28 Конституції України закріплює повагу до людської гідності, за якою приниження гідності особи є грубим порушенням прав людини. Ця норма відтворює відповідні положення Конвенції проти катувань та інших жорстких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження і покарання, прийнятої в 1984 році. 
На думку Профспілки працівників зв'язку України такі дії державної посадової особи Г.Третьякової не сумісні із зайняттям нею посади голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів до відання якого відносяться: державна політика у сфері соціального захисту громадян; державна політика у сфері регулювання трудових відносин та зайнятості населення; державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії, забезпечення достатнього життєвого рівня людини; правовий статус і соціальний захист ветеранів війни, ветеранів Другої світової війни, учасників Визвольних змагань, воїнів-інтернаціоналістів, учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, інших осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", жертв нацистських переслідувань та репресій комуністичного тоталітарного режиму, членів сімей зазначених вище осіб, дітей війни, осіб похилого віку і регулювання діяльності їх громадських об’єднань тощо.  
Відповідно до статті 80 Конституції України, народні депутати України несуть відповідальність за образу чи наклеп.
Зважаючи на образливі публічні заяви та антисоціальну законодавчу діяльність народного депутата України Галини Третьякової, на підставі статті 83 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України", частини третьої статті 7 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" Профспілка працівників зв'язку України звертається з пропозицією про відкликання Галини Третьякової з посади Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
З текстом постанови Президії ЦК Профспілки працівників зв'язку України та зверненням можна ознайомитися за посиланням.