V звітно-виборна конференція обласної організації профспілки працівників зв’язку Хмельницької дирекції ПАТ "Укрпошта"

09:35 28.12.2020
Автор:  ООППЗ Хмельницької дирекції ПАТ "Укрпошта"
10 грудня 2020 року відбулась V звітно-виборна конференція обласної організації профспілки працівників зв’язку Хмельницької дирекції ПАТ "Укрпошта".   
В рамках дотримання вимог розділу 3 п.5 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Cov-2 та етапів послаблення протиепідемічних заходів" конференція  проходила в онлайн – режимі.
Брали участь 25 делегатів із 25 обраних.
На конференцію були запрошені і брали участь в конференції:
- голова ОПО Укрпошти Стародуб Микола Михайлович;
- директор Хмельницької дирекції АТ "Укрпошта" Громов Микола Володимирович;
- голова РФП області Харьковський Геннадій Петрович;
- начальники центрів та начальники відділень зв’язку з розширеними функціями.   
Конференція пройшла в діловій атмосфері.
В звітній доповіді голова ООППЗ ХД ПАТ "Укрпошта" Бойко Д.О. проаналізував роботу обласної організації, первинних профспілкових організацій, цехкомів.
Особлива увага акцентувалась на посиленні контролю за виконанням умов колективного договору, системної роботи в цьому напрямку всіх членів профспілки, активної позиції щодо запровадження нової схеми посадових окладів, соціальному захисту працівників, ветеранів поштового зв’язку.
В доповіді констатувалось, що з кожним роком витрати на охорону праці зменшувались, а забезпеченість спецодягом і спецвзуттям складає 51 %. В той же час завдяки позиції профспілок вдалось зберегти стоматологічний кабінет, який функціонує при дирекції. Придбання ліків для якого проводить первинна профспілкова організація дирекції і за звітний період надано допомоги 18819 членам профспілки.
Крім того в 2018 році було організовано огляд лікарем-мамологом та гінекологом жінок, які працюють в дирекції і Поштамті, а в 2019 році – жінок працівників поштового зв’язку області.
З метою дотримання законодавства про працю впродовж звітного періоду було надано сотні консультацій із правових питань. На вимогу профспілки відмінено наказ про притягнення до дисціплінарної відповідальності 18 працівників дирекції, а також наказ про відміну відрядної оплати праці для працівників ЦОП.
Як зазначалось в доповіді невід’ємною складовою роботи ООППЗ залишається турбота про здоров’я працівників та їх дітей.
Щороку протягом звітного періоду діти наших працівників мали можливість оздоровитись на морі. Всього 205 дітей, якщо в 2015-25 дітей, то в 2019 році – 55 дітей.
Крім того щорічно укладались угоди з пансіонатом відпочинку "Чорномор" на оренду 2-х кімнат. При цьому доплата відпочиваючих за путівку була не вища 20 %. За звітний період оздоровлено 186 працівників, в т.ч. – 77 дітей.
Протягом зазначеного періоду організовувались святкування Міжнародного жіночого Дня 8-е березня, Дня матері, Дня Незалежності, Міжнародного Дня людей похилого віку, Всесвітнього Дня Пошти, Дня Захисника України, Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку.
Узагальнені дані про наявність багатодітних і малозабезпечених сімей, сімей у яких є діти інваліди та діти – сироти, що давало змогу спільно із обласним науково – методичним Центром культури і мистецтва проводити заходи до Дня Святого Миколая.
Щорічно організовувались тури вихідного дня видатними місцями України та цікавими туристичними маршрутами.
У звітному періоді активно проводилась робота із залученням членів профспілки до занять фізкультурою і спортом.
Між обласною організацією профспілки працівників зв’язку та обласною організацією фізкультурно-спортивного товариства профспілок України укладена угода про спільну діяльність щодо подальшого розвитку фізичної культури і спорту, надання безкоштовно спортивної бази товариства для організації фізкультурно- оздоровчої роботи серед поштовиків.
Доповідачем акцентовано увагу на необхідність посилення роботи щодо мотивації профспілкового членства, а профспілковим активістам і надалі спрямовувати свої зусилля на захист соціально- економічних прав членів профспілки, підвищення життєвого рівня, досягнення справедливих та гідних рівнів оплати праці, зміцнення профспілкової солідарності, подальший розвиток соціального партнерства і соціальної відповідальності, сприяння злагоди та належному, морально- психологічному клімату в колективі.
На конференції виступили голова ОПО Укрпошти М.М. Стародуб і директор Хмельницької дирекції АТ "Укрпошта" М.В. Громов.
Конференція одноголосно обрала головою ООППЗ ХД ПАТ "Укрпошта" Д.О . Бойка.