У ФІНЛЯНДІЇ ПРОЙДЕ МАСШТАБНИЙ СТРАЙК ПРАЦІВНИКІВ ПОШТИ!

17:25 11.11.2019
З 11 листопада в Фінляндії розпочнеться двотижневий страйк працівників пошти, який проводить профспілка працівників пошти і логістичної галузі PAU. 
Очікується, що це призведе до проблем не лише з відправкою посилок і листів, а й позначиться на інших сферах, зокрема, на розсилці повідомлень пенсійного відомства і лікарень Фінляндії. У страйку бере участь близько 9000 працівників пошти. 
Прогнозується, що затримки в доставці посилок складуть кілька днів, а листів - тиждень. В Університетській лікарні Тампере TAYS підрахували, що з лікарні за два тижні відправляють близько 22 000 листів, що містять рахунки, запрошення на медичне обстеження і лікування, а також інформацію про хвороби пацієнта. Втім, на пошті запевнили, що акція протесту не торкнеться доставки листів і посилок, пов'язаних з безпекою або здоров'ям людини, наприклад посилок, що містять ліки. Лікарні ж заздалегідь планують в ці дні важливу інформацію повідомляти пацієнтам не через пошту, а по телефону. 
Причиною страйку стала суперечка про зміну колективного договору працівників відділу сортування. 29 серпня співробітникам цього відділу, а це близько 700 осіб, заявили, що знизять базові зарплати в середньому на 30 %. У деяких співробітників зарплата стане менше майже на 50 %. За інформацією видання Yle, середня зарплата поштовиків складає 2100 євро на місяць, тобто в середньому зарплати знизяться на 660 євро в місяць. Натомість людям були обіцяні різні стимулюючі бонуси за відмінну якість роботи, задоволеність клієнтів і високий рівень продуктивності.
Однак потім стало відомо, що керівництво пошти має намір перевести близько 8 тис. співробітників на інший колективний договір, з гіршими умовами. Всього ж на пошті працює близько 22 тис. чоловік. 
У колективному трудовому договорі, погодженому з Промисловим союзом, погодинна заробітна плата становить від 8,90 - 10,26 євро. За нічну роботу виплачується компенсація в розмірі 0,8 євро за годину. 
У колективному трудовому договорі PAU погодинна заробітна плата становить від 11,34 - 14,41 євро, а доплата за нічний час становить 30 % від простої погодинної ставки, тобто від 3,4 євро до 4,3 євро на годину. 
Усі інші умови колективного трудового договору Промислового союзу також слабкіші, ніж у колективному трудовому договорі PAU.
За словами профспілкових лідерів, керівництво пошти ще з 2011 року хотіло знизити гарантії по колдоговору. Навесні минулого року Асоціація роботодавців, що представляє фінську пошту, запропонувала PAU домовитися про переведення співробітників пошти на інший колективний договір, що дозволило б заощадити 60 млн. євро на витратах по зарплаті. Це необхідно пошті для збереження конкурентоспроможності. Уряд країни поінформований про ситуацію і вважає, що одним з рішень цієї проблеми може стати одноразова виплата співробітникам. 
Профспілка категорично відкидає перехід на гірший колективний договір. У вересні 2019 року PAU провів триденний страйк, однак це не допомогло. Чинний колективний договір закінчився в кінці жовтня.