Профспілки готуються до загальнонаціонального страйку

16:09 18.11.2019
14 листопада 2019 року відбулася акція протесту профспілок під Верховною Радою України з вимогами до проекту Державного бюджету на 2020 рік та на підтримку профспілкового проекту Трудового кодексу України.
Проте, незважаючи на протести профспілок, парламентською більшістю був прийнятий Державний бюджет на 2020 рік, який не відповідає, на думку фахівців, навіть мінімальним соціальним стандартам.
Під загрозою залишаються і трудові права працівників та права профспілок у зв’язку з розробкою ліберального проекту Трудового кодексу.
На виконання постанови Президії ФПУ від 03.10.2019 № П-21-2 Федерацією профспілок України надіслано Заяву ФПУ щодо проекту Трудового кодексу Голові Верховної Ради України та керівникам фракцій у Верховній Раді IX скликання, Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. 
Сьогодні відбувається демонтаж всієї системи соціального захисту, знижуються соціальні стандарти і гарантії, заборгованість працівникам по заробітній платі зросла до 3,2 млрд. грн. Це зачіпає усіх працюючих, пенсіонерів, чорнобильців, інші соціально вразливі групи населення.
Органами державної влади вчиняються активні антисоціальні дії, такі як одержавлення та фактичне захоплення державною стороною управління Фондом соціального страхування, постійно зростає невиплата по лікарняним листкам і становить понад 1 млрд. грн. До руйнації соціального захисту призведе і прийняття закону про повну приватизацію державних підприємств, відкриття ринку землі. 
Зміни торкнуться працівників усіх галузей економіки і сфер діяльності у т.ч. державних службовців і профспілок. Є намагання внести зміни до закону про профспілки з метою послабити їх силу як представника працівників і студентської молоді та їх вплив у сфері соціально-трудових відносин. 
Під час акції було заявлено представниками трудових колективів, якщо будуть прийматися рішення, які порушують наші конституційні права,  – ми будемо захищати їх усіма законними методами і засобами.
Зважаючи на вище зазначене нам необхідно:
Донести до трудових колективів інформацію про створення загальнонаціонального страйкового комітету;
Провести збір підписів за відкликання соціальних законопроектів, які порушують права людини праці;
Постійно фіксувати та передавати Департаменту правового захисту ФПУ  факти порушень трудових прав працівників та профспілок для правової їх оцінки і розгляду у правоохоронних та судових органах, подальшого звернення до міжнародних інституцій;
Розгорнути масовий протестний рух, готуватися до наступних акцій з метою захисту гідності прав українців;
Реагуючи на виступи:
Ініціюється створення страйкових комітетів у галузях та регіонах, в трудових колективах.
Профспілки завжди стояли на засадах проведення соціального діалогу, якщо він відсутній, лишається крайня міра впливу на владу – Страйк, гарантований ст. 44 Конституції України.