Профспілка звернулася до голови Верховної Ради України щодо збереження Концерну РРТ

17:25 12.05.2020
Профспілка працівників зв'язку України направила звернення до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з приводу проєкту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" (далі – проєкт Закону), який був зареєстрований у Верховній Раді України 22 квітня 2020 року за № 3377.
Даним Законом передбачено внести зміни до Розділу Х "Прикінцеві положення" Закону України "Про телебачення і радіомовлення" і, на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), тимчасово звільнити телерадіоорганізації та провайдерів програмних послуг, що використовують радіочастотний ресурс, аж до 31 грудня 2020 року, від оплати 50 відсотків вартості послуг Концерну РРТ.
Враховуючи, що на даний час Концерн РРТ вже знаходиться у критичному фінансово економічному стані внаслідок припинення мовлення в аналоговому стандарті на територіях з особливим режимом мовлення, а також те, що сума заборгованості організацій за отримані послуги перед Концерном РРТ станом на 30.04.2020 р. складає маже 250,0 млн. грн., то прийняття вищезазначеного проєкту Закону, яким передбачено щомісячне зменшення доходної частини Концерну РРТ на 21,5 млн.грн., призведе до банкрутства та до руйнації державних телерадіомереж і стане загрозою інформаційній безпеці держави.
Профспілка працівників зв'язку України просить вжити всіх можливих заходів щодо збереження Концерну, як майданчика для розбудови цифрової інфраструктури та інформаційного простору України, направити вищезазначений проєкт Закону на доопрацювання та сприяти в розв’язанні проблеми щодо сплати боргів телерадіокомпаніями Концерну РРТ за трансляцію програм, що дозволить Концерну РРТ зберегти інфраструктуру підприємства і робочі місця для висококваліфікованого персоналу. 
Файл для перегляду:
Golovi_VRU_Razumkovu_D.O._shchodo_projektu_Zakonu_No_3377.pdf263 Ki