Нові тарифи Укрпошти!

11:10 04.09.2019
Автор:  Профспілка працівників зв'язку України
СПО об’єднань профспілок на своєму засіданні, яке відбулося 28 серпня ц.р, погодив збільшення тарифів на послуги поштового зв’язку, а також доставку і приймання вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою.
Підставою для перегляду тарифів є збільшення розміру мінімальної заробітної плати у 2020 році, прогнозованого рівня інфляції та нових цін на паливно-енергетичні ресурси, що відобразиться на собівартості поштових послуг. 
У зв’язку із зазначеним, розмір тарифів буде підвищено таким чином:
- на пересилання письмової кореспонденції у межах України (непріоритетний лист, картка або бандероль вагою до 50 г) на 1 гривню;
- на пересилання посилки без оголошеної цінності масою до 10 кг у межах України - на 5 гривень. 
Тарифи на відправлення до іноземних держав не переглядаються.
Чергове підвищення тарифів дозволить Укрпошті забезпечити підвищення заробітної плати працівникам основної професії, розраховуватись за енергоносії, уникнути збитковості та бути конкурентоздатними на ринку послуг поштового зв’язку. 
У рішенні з цього питання чітко вказано, що профспілки погоджують підвищення цін лише за умови направлення додатково отриманих від цього доходів на збільшення фонду оплати праці працівників основної професії. 
Профспілки також вимагають забезпечення належної диференціації посадових окладів керівного складу Укрпошти і середньомісячної заробітної плати листонош та операторів поштового зв’язку, а також здійснення заходів з розвитку підприємства та покращення якості послуг поштового зв’язку для населення.
У рішенні записано, що за підсумками півріччя, з моменту запровадження Укрпоштою нових тарифів, СПО об'єднань профспілок на своєму засіданні заслухає інформацію Голови Профспілки працівників зв’язку України Миколи Стародуба  щодо виконання зазначених умов.
Подібне рішення також було ухвалене після розгляду проекту наказу Мінінфраструктури "Про затвердження Тарифів на приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою".