Міжнародна співпраця Профспілки зв'язку з профспілками пошти та телекому Японії!

На фото зліва направо: Іто сан - референт Міжнародного відділу Профспілки Групи пошти Японії; Ісікава сан - голова Профспілки Групи пошти Японії; Асака сан - директор Міжнародного відділу Профспілки Групи пошти Японії

Відео виступ Миколи Стародуба - голови ОПО Укрпошти перед делегатами Конгресу Профспілки Групи пошти Японії

Асака Томоко - директор Міжнародного відділу Профспілки Групи пошти Японії

Учасники акції "Peace Board" підтримують український народ проти РФ

17:37 06.07.2022
Автор:  Профспілка працівників зв'язку України
Після широкомасштабного вторгнення росії в Україну, більшість країн світу підтримали Україну в боротьбі з рашистами. Однією з таких країн стала Японія.
Після чергового виступу Президента України Володимира Зеленського перед парламентом Японії, Уряд Японії підтримав запропоновані США санкції до країни агресора, запропонував впровадити ембарго на енергоносії рашистів.
Японія надала та продовжує надавати Україні потужну фінансову підтримку.
Не стоять осторонь і наші японські профспілкові колеги!
Хвиля протесту пройшла країною, в тому числі з вимогою припинити війну в Україні! На зазначений захід вийшли члени Профспілки Групи пошти Японії, потім їх підтримала Профспілка працівників індустрії телекому Японії.
У зв'язку з нападом росії на Україну, японські колеги звернулися до Профспілки працівників зв'язку України та висловили свої співчуття, підтримку українському народові, а також запропонували встановити дружні відносини між нашими профспілками та запропонували фінансову допомогу спілчанам, постраждалим від війни з росією.
Так розпочалося наше знайомство, наша велика дружба!
Керівники профспілок пошти та телекому Японії запросили наших керівників Об'єднаних профспілкових організацій Укрпошти та ПАТ "Укртелеком" виступити на Конгресі Профспілки Групи пошти Японії та Виконавчому комітеті Профспілки працівників індустрії телекому Японії.
07 квітня 2022 року відбулася відеоконференція з керівництвом Профспілки Групи пошти Японії, де було їх проінформовано про ситуацію в галузі і країні, закликано японських колег щодо підтримки виключення російських профспілок з МКП та інших міжнародних організацій та обговорено конкретні кроки допомоги і подальшої співпраці.
15 червня 2022 року в режимі онлайн голова Об'єднаної профспілкової організації Укрпошти Микола Стародуб виступив перед делегатами і гостями Конгресу Профспілки Групи пошти Японії з такими словами:
Доброго дня, шановний Ісікава сан, шановні делегати і гості Конгресу Профспілки Групи пошти Японії!
Проведення Конгресу це завжди хвилююча подія в житті Профспілки, так як підбиваються підсумки роботи Профспілкової організації за певний період і намічаються плани на майбутнє. Тому я бажаю вам, щоб робота Конгресу пройшла плодотворно і конструктивно.
Шановні браття і сестри, я звертаюся до Вас в той час, коли у нашій країні йде війна, яка як ви знаєте, розпочалася 24 лютого 2022 року коли Росія розпочала широкомасштабне вторгнення на територію України.
Росія намагається знищити нашу країну, наші сім'ї, нашу націю. Снаряди падають на мирні міста, на лікарні, школи та дитячі садочки, на невинних жінок, чоловіків та дітей. Люди змушені покидати свої будинки і шукати притулку в інших регіонах країни або виїжджати за її межі.
Зараз вирішується доля нашої держави. Доля нашого народу. Вирішується, чи українці будуть вільні. Чи збережуть свою демократію.
Росія атакувала не просто нашу землю, наші міста. Вона пішла у жорстокий наступ на наші цінності. Кинула танки та літаки проти нашої свободи. Проти нашого права жити вільно у своїй країні, самостійно вирішувати своє майбутнє. Проти нашого прагнення на щасливе життя, яке ми вибороли під час Революції гідності. Проти майбутнього нашого народу.
І в цей дуже складний для нашої країни, для нашого народу, для нашої компанії і нашої Профспілки час, ваша Профспілка Групи пошти Японії, як і весь японський народ, і Уряд Японії протягнули нам руку допомоги.
Засудили варварське, безпідставне вторгнення росії на Україну, підтримали запровадження жорстких санкцій до країни загарбника.
Сьогодні доречно згадати проведений Профспілкою Групи пошти Японії флешмоб у підтримку Об’єднаної профспілкової організації Укрпошти –  під гаслом " ..За негайне припинення війни!".  
Тому дозвольте, від іменні Об'єднаної профспілкової організації Укрпошти висловити велику подяку вам, - за вашу неоцінену підтримку нашій країні в цей скрутний час.
Військова агресія Росії проти України викликала не лише осуд, а й організований спротив усіх патріотів нашої країни, в тому числі і працівників акціонерного товариства "Укрпошта".
Сьогодні в лавах Збройних Сил України і територіальних загонах оборони перебувають сотні наших спілчан, які зі зброєю в руках, ціною власного життя, боронять українську землю, свої міста і день за днем наближають найбажанішу перемогу.
На трудовому фронті країни, з метою наближення нашої перемоги, мобілізували свої сили і ресурси працівники АТ "Укрпошта" для надання поштових послуг населенню і народному господарству, для перевозки гуманітарної допомоги населенню і нашим працівникам. Щодня в країні працюють сортувальні центри та у більшості регіонів працюють відділення поштового зв’язку.
Не можу не привести героїчний подвиг нашого члена профспілки, менеджера Чернігівської філії АТ "Укрпошта" Сергія Чижикова, який 23 лютого 2022 року був призваний до лав Збройних Сил України, а 4 березня на околицях Чернігова за допомогою ПЗРК "Ігла-1" збив ворожий військовий літак СУ-35, а на другий день був збитий безпілотник.
Разом з тим, не можу не згадати про те, що 5 березня, на дорозі між населеними пунктами Запорізької області рашисти обстріляли авто Укрпошти з працівниками, які розвозили пенсії, а потім ще й переїхали його танком – загинуло двоє працівників.
Нам ще невідомі судьби працівників, які працювали в "гарячих точках" Донецької та Луганської областей, особливо міста Маріуполя.
Дуже багато працівників, які працювали і проживали в Київській, Чернігівській, Харківській, Житомирській, Сумській, Миколаївській та інших областях залишилися без даху над головою.
Тому саме зараз, як ніколи, Україна потребує допомоги всього світу, особливо воєнної.
І я ще раз повторю, що Об'єднана профспілкова організація Укрпошти щиро вдячна Вам, шановні колеги, за підтримку нашої країни, наших спілчан і, що цей період буде переломним у наших відносинах, що ми скоро, як домовились, підпишемо Меморандум про співпрацю.
Ми сподіваємося, що війна скоро закінчиться, військові злочинці будуть покарані, і ми зможемо повернутися до звичного життя і продовжити свою діяльність.
Закінчуючи свій виступ, ще раз хочу побажати успішної роботи вашому Конгресу, прийняття рішень, які стоятимуть на варті прав та інтересів спілчан і хороших результатів на парламентських виборах.
Я бажаю всім мирного неба над головою, міцного здоров'я, щастя, благополуччя та успіхів у профспілковій діяльності і сподіваюся на подальшу успішну співпрацю у мирному майбутньому.
За інформацією директора Міжнародного відділу Профспілки Групи пошти Японії Асаки Томоко виступ Миколи Стародуба справив велике враження на учасників Конгресу.
Профспілка Групи пошти Японії отримала багато різних відгуків від учасників, наприклад: "Я здивувався, коли відео було показано в Конгресі. Справді, є міжнародна солідарність з Україною", "Я відчуваю справжню дружбу з українською профспілкою працівників Укрпошти", "Дякую Миколу сану за ваш виступ. Я здивувався, що ви надіслали відео для нашого Конгресу, хоча у вас дуже серйозна ситуація", "Нам треба бути проти вторгнення РФ в Україну" тощо.
На Конгресі директором Міжнародного відділу Профспілки Групи пошти Японії Асакою Томоко запропоновано резолюцію проти війни, яка почалася вторгненням РФ в Україну, і її було прийнято з великими оплесками. Учасники організували акцію "Peace Board" за мир у всьому світі.
20 червня 2022 року в режимі онлайн голова Профспілки працівників зв'язку України Микола Стародуб та голова Об'єднаної профспілкової організації ПАТ "Укртелеком" Людмила Топехіна виступили на Виконавчому комітеті Профспілки працівників індустрії телекому Японії:
Микола Стародуб: Доброго дня шановний Андо сан, шановні члени Комітету Профспілки працівників індустрії телекому Японії.
Щиро дякую Вам за те, що Ви запросили нас на засідання Вашого Комітету і даєте можливість нам виступити перед Вами.
Ми виступаємо сьогодні перед вами в той час, коли в нашій країні йде війна, яка, як ви знаєте, розпочалася 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала широкомасштабне вторгнення на територію України.
Більшість країн світу засудили напад Росії на Україну, поклали на неї великі економічні санкції.
Ваша країна серед перших проголосувала і засудила варварське, безпідставне вторгнення Росії в Україну, підтримала введення жорстких санкцій на країну загарбника, тому що Ваш народ знає, що таке війна.
Ми висловлюємо Вам велику подяку за солідарну підтримку нашій Профспілці працівників зв'язку під час варварського вторгнення російської орди на нашу країну.
Ми вдячні Уряду та народу Японії, а також Профспілці Групи пошти Японії за підтримку України у важкий для нас час.
Дорогі брати та сестри!
Члени профспілки – зв'язківці, як і весь народ України, став на захист своєї батьківщини.
Одні воюють у складі Збройних Сил України, інші – у з'єднаннях територіальної оборони, треті воюють на трудовому фронті, надаючи послуги зв'язку населенню та народному господарству.
Декілька слів про нашу Профспілку.
Профспілка працівників зв'язку України організована у 1968 році та побудована за виробничо - територіальним принципом. У областях – регіональні профспілкові організації, а районах – Первинні профспілкові організації.
В основі роботи нашої Профспілки є захист трудових та соціально-економічних прав працівників усіх галузей зв'язку. Цю роботу ми організовуємо через соціальне партнерство.
У нас укладено 3 галузеві угоди: з Міністерством інфраструктури України, з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації та Національною комісією щодо здійснення державного регулювання у сферах електронних телекомунікацій, радіочастотного спектру та послуг поштового зв'язку.
У свою чергу Людмила Топехіна розповіла про структуру та роботу Об'єднаної профспілкової організації ПАТ "Укртелеком" (ОПО ПАТ "Укртелеком").
Профспілкова організація всіх напрямів галузі зв'язку організована 1968 року. У її структуру входили підгалузі зв'язку, зокрема профспілка електрозв'язку. Після поділу підгалузей зв'язку пошти та електрозв'язку, у 2000 році профспілка електрозв'язку на конференції створила Об'єднану профспілкову організацію ПАТ "Укртелеком" (ОПО ПАТ "Укртелеком"). ОПО ПАТ "Укртелеком" увійшла до списку організаційних ланок Профспілки працівників зв'язку України.
Станом на 01 січня 2022 року у структурі Об'єднаної профспілкової організації "Укртелеком" налічується 23 обласні профспілкові організації, 1 первинна профспілкова організація.
Кількість працюючих у компанії – 12105 осіб. Загальна кількість членів профспілки 7878 осіб. Голова Об'єднаної профспілкової організації ПАТ "Укртелеком" – Топехіна Людмила Арсеніївна.
ОПО ПАТ "Укртелеком" представляє та захищає права та інтереси членів Профспілки в органах державної влади та місцевого самоврядування, у відносинах з роботодавцем, домагається реалізації їхніх прав на працю, заробітну плату та соціальне забезпечення.
На даний час 15 % членів профспілки з окупованих територій перебувають у зоні бойових дій, інші виїхали до спокійніших регіонів. Безперервно підтримується зв'язок із цими працівниками Укртелекому.
Профспілкова організація ПАТ "Укртелеком" є юридичною особою зі своїм розрахунковим рахунком в АЛЬФА-БАНКУ.
Співробітники компанії працюють в умовах воєнного стану. Оперативно усувають пошкодження на лініях зв'язку, в комутаційному устаткуванні, в інших комутаційних напрямках.
Робота Об'єднаної профспілкової організації ПАТ "Укртелеком" в умовах військового часу спрямована на допомогу Військовим силам, органам територіального захисту України, надання допомоги членам профспілки (матеріальна допомога, закупівля продуктових наборів, медикаментів, одягу, взуття, засобів особистої гігієни, посуду, постільної білизни, допомогу у різних її напрямах).
Працівники Центральних та Західних областей приймають переселенців із зон військових дій (організація їхнього розселення у більш спокійних районах України, забезпечення їх житловими умовами).
На сьогоднішній день зруйновано – 512 будинків, житлових квартир.
Без житла залишилося – близько 1230 членів профспілки ПАТ "Укртелеком" . Будинків Укртелекому пошкоджено – 175 (з яких 34 повністю зруйновано).
Загалом більшість обласних профспілкових організацій працюють у звичайному режимі, моніторять ситуацію на місцях, оперативно вирішують питання членів профспілки, що склалися.
Незважаючи на військові дії, працівники Укртелекому - члени профспілки залишаються на робочих місцях, ризикуючи власним життям, продовжують підтримувати стабільну роботу компанії, проводячи ремонтно-відновлювальні роботи, забезпечують населення, державні структури, збройні сили України інтернетом, стаціонарним, мобільним зв'язком.
Працюючи щодня підтримують доступ до інтернету у 85 % населених пунктів в областях України, окрім Луганської та Херсонської областей.
В областях, де йдуть бої, ремонтні роботи та відновлення ліній проводяться постійно. Не зупиняються роботи і на Донеччині. В області інтернет послуги доступні 55 % населених пунктів, де є покриття Укртелекому.
Внаслідок активних бойових дій практично щодня пошкоджуються лінії зв'язку, волоконно – оптичний кабель.
Тисячі наших співробітників стоять, як один, щоб підтримувати телекомсервіси для населення та військових України, підприємств, установ.
Робота наших працівників, членів профспілки – це героїзм у сучасній обстановці. Ми продовжуємо боротися за нашу землю, наше майбутнє, телекомунікації.
За повідомленням Андо Голови Профспілки працівників індустрії телекому Японії виступи Миколи Стародуба та Людмили Топехіної справили велике враження на учасників телеконференції: "Особливо ми добре зрозуміли, що співробітники телекому в Україні з усієї сили усувають пошкодження на лініях зв'язку, комутаційному обладнанні, тощо.
Профспілка працівників індустрії телекому продовжує надавати допомогу для України, тому ваша співпраця буде дуже важливою для нас. Ми хочемо зміцнювати солідарність із профспілкою працівників зв'язку України та профспілкою працівників Укртелеком".
У результаті проведених зустрічей, профспілками пошти та телекому Японії прийнято рішення про надання фінансової допомоги Об'єднаній профспілковій організації Укрпошти та Об'єднаній профспілковій організації ПАТ "Укртелеком", а також підписання Меморандуму про подальшу співпрацю.