IV звітно-виборна конференція Профспілкової організації ПАТ «Укртелеком» у Миколаївській області

14:43 21.11.2020
Автор:  Профспілкова організація ПАТ "Укртелеком" у Миколаївській області
09 жовтня 2020 року відбулася IV звітно-виборна конференція Профспілкової організації ПАТ «Укртелеком» у Миколаївській області.    
Протягом вересня 2020 року в Профспілковій організації ПАТ «Укртелеком» у Миколаївській області пройшли звіти і вибори в усіх  профспілкових організаціях структурних підрозділів філії.
Станом на 01.10.2020 року до складу Профспілкової  організації  Миколаївської філії ПАТ «Укртелеком» входять 21 профспілкова група структурних підрозділів філії. В кожній із них обрані профгрупорги.
Чисельність членів профспілки становить 312 осіб (а всього працюючих в філії 441 осіб, профчленство становить 71 % ).
Згідно норми представництва - 1 делегат від 10 членів профспілки, на IV звітно-виборну конференцію Профспілкової організації ПАТ «Укртелеком» у Миколаївській області обрані 33 делегата. В роботі конференції взяли участь 30 делегатів (три делегата були відсутні з поважних причин).
У звітній доповіді голови Профспілкової організації були підведені підсумки зробленого і окреслені нові плани на майбутнє, поставлені нові цілі, визначені основні завдання діяльності профспілкової організації.     
В період соціально-економічних перетворень в країні, в умовах загострення кризи, основні зусилля профспілкової організації і профактиву були спрямовані на пріоритетні напрямки роботи, а саме :
*відстоювання конституційних прав членів профспілки,
*здійснення захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів працюючих, покращення умов праці,
*забезпечення зайнятості та збереження робочих місць в умовах постійної реструктуризації господарської структури товариства,
*посилення громадського контролю за додержанням                 законодавства про працю, про охорону праці, створенням                   безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих та                   санітарно-побутових умов,
*збереження організаційної єдності галузевої профспілки,
* сприяння мобілізації трудового колективу філії до                     високопродуктивної праці,  
*зміцнення виробничої та трудової дисципліни,  
*створення здорового морально-психологічного клімату та корпоративної солідарності.
Для реалізації своїх функцій профспілкова організація філії  використовувала всі свої можливості, які не заборонені чинним   законодавством.
Крім статутної та представницької діяльності Профспілкова  організація філії за активною участю своїх виборних органів та    профспілкового активу на місцях займалась соціальними питаннями,  організацією і проведенням оздоровлення працівників та членів їх сімей,  культурно-масовою та спортивно-оздоровчою роботою.
Всі ці питання розглядались і обговорювались на засіданнях Президії і  Комітету Профспілкової організації філії протягом усього звітного періоду.
За звітний період проведено 30 засідань Президії і 4 засідання Комітету  Профспілкової організації, на яких розглядались питання статутної  діяльності профспілки.
Головним документом регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин працівників та роботодавця є Колективний договір  ПАТ «Укртелеком», який укладений в товаристві ПАТ «Укртелеком» на  основі чинного законодавства України.                  
Один раз на рік спільно з адміністрацією підводились підсумки  виконання взаємних зобов’язань колективного договору.
В цілому зобов’язання колективного договору товариства  виконуються в залежності від фінансових можливостей на ці цілі.
Через фінансову скруту товариства не можливо було в повному обсязі  задовольнити працівників в наданні допомоги на лікування. Але можна  констатувати той факт, що всі звернення працівників розглянуті і, в межах  можливого, задоволені.               
Заробітна плата працюючим виплачується регулярно, своєчасно і в повному обсязі двічі на місяць згідно графіка. Протягом звітного періоду не  було жодної затримки по виплаті заробітної плати працівникам філії (навіть  в умовах карантину зарплата працівникам виплачувалась своєчасно і в  повному обсязі). В 2020 році за перше півріччя показник середньомісячної  заробітної плати одного штатного працівника становить 8145,00 грн.    
Одним із статутних завдань профспілкової організації є здійснення  громадського контролю за додержанням законодавства про охорону праці,  створенням безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих та  санітарно-побутових умов. Цьому питанню активісти профспілкової  організації приділяють значну увагу.
Стан умов і охорони праці щорічно обговорюється на засіданні Президії. Представники профспілки, при необхідності, беруть участь у  розслідуванні нещасних випадків, в проведенні атестації робочих місць. Разом з фахівцями служби охорони праці профактивісти контролюють  своєчасне забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими  засобами індивідуального захисту, звертаючи увагу на якість товарів. При цьому складаються необхідні акти. Працівники філії на 100 % забезпечені спецодягом, спецвзуттям і іншими засобами індивідуального  захисту.   
За результатами проведеної атестації робочих місць з важкими і  шкідливими умовами праці понад 100 працівників філії (кабельники-спаювальники, лінійні електромонтери, слюсар з ремонту автотранспортних  засобів, електрогазозварник) мають доплати до своїх посадових окладів в  розмірі від 4 до 12 відсотків та скорочену тривалість робочого тижня, які   передбачені зобов’язаннями колективного договору товариства.
Щороку з ініціативи Профспілки працівників зв’язку України в  структурних підрозділах філії проводились заходи з нагоди Всесвітнього дня  охорони праці, яке відзначається 28 квітня. За підсумками роботи по  виконанню запланованих заходів, кращі учасники були нагороджені  Почесними грамотами і грошовими виплатами від ЦК профспілки,  Об’єднаної профспілкової організації товариства, керівництва і профспілкової організації філії.
Між тим, протягом звітного періоду в Миколаївській філії трапилось  три випадки виробничого травматизму; два з них пов’язані з виробництвом,  також є конкретні факти порушень правил безпеки і поведінки працівників в  побуті. Маємо 49 потерпілих через свою необережність поведінки в побуті.
Ніколи не були другорядними в діяльності профспілки питання оздоровлення працівників та членів їх сімей. В кожний оздоровчий сезон наші працівники мали можливість провести відпустки разом з членами своїх  сімей на базах відпочинку товариства «Зв’язківець» в с.Коблево,  «Черкащанка» в смт.Затока, «Смерека» в м.Яремче, а також отримати  санаторно-курортне лікування в санаторіях «Либідь», «Аркада», «Червона  калина», «Збруч», «Миргород» курортів Трускавець, Сатанів за пільговими   путівками, які були придбані за рахунок коштів Об’єднаної профспілкової  організації ПАТ «Укртелеком». Всі путівки на оздоровлення і лікування  працівників, членів профспілки, та їх дітей віком до 18 років були видані за  50 % від їх вартості.
За звітний період за пільговими путівками оздоровлено 230 працівників  філії та членів їх сімей на суму 961900,00 грн.
Доброю традицією в спільній з адміністрацією роботі стало  формування здорового способу життя працівників, проведення культурно-масових заходів в трудових колективах структурних підрозділів, організація  і проведення спортивних змагань. Все це позитивно впливає на підвищення рівня працездатності працівників.  
В трудових колективах організовувались заходи з нагоди святкування   державних та релігійних свят, проводились покладання квітів до меморіалів  та пам’ятників героям Великої Вітчизняної війни, героям АТО, Небесної  Сотні.
Профспілкові організації структурних підрозділів філії протягом  звітного періоду організовували для працівників екскурсії вихідного дня,  відвідування театральних вистав, художніх виставок, поїздки на море тощо. Організовувалися спортивні змагання з настільного тенісу, міні-футболу, шахів та шашок. Переможці нагороджувались грамотами та грошовими преміями.                 
В 2019 році збірна команда Південного макрорегіону посіла перше  місце в спартакіаді ПАТ «Укртелеком» і отримала спеціальний кубок. В  складі збірної команди були шість учасників від Миколаївської філії - Шень В.О., Литвинчук Н.В., Жорж Д.Е., Сторчак С.В., Скоробагатська Г.В., Зеленя  М.К.. Всі учасники команди Південного макрорегіону отримали привітання    і спеціальну премію «Кубку Укртелекому» від голови товариства Курмаза  Юрія Павловича.
Але, останнім часом ця робота замітно поникла. Працівників турбують  більш важливі життєві проблеми і запросити їх для участі в спортивних  змаганнях з кожним разом стає все складніше. Вважаю, що профспілковому  активу необхідно знаходити інші - нові форми загального спілкування з працівниками, щоб їх зацікавити і залучити до участі в спортивних  змаганнях. Над цим ще треба працювати.                       
Тому профспілковому активу необхідно приділити належну увагу молодим працівникам, залучати їх до громадської роботи у виборних профспілкових органах. Молодь - це наше майбутнє!    
Профспілковий актив постійно веде пошук нових форм і методів для своєї діяльності, здійснює конкретні кроки для того, щоб бути потрібними для своїх спілчан на усі випадки в житті. Усі члени Комітету, Президії  Профспілкової організації відповідально ставляться до виконання своїх  громадських обов’язків, виконують окремі доручення.  
В обговоренні звітів Профспілкової організації і Ревізійної комісії за  період з 09.10.2015 року по 09.10.2020 року взяли участь п’ять делегатів і голова Об’єднаної профспілкової організації ПАТ «Укртелеком» Топехіна  Л.А.
Делегатами конференції визнана «задовільною» робота Профспілкової  організації, а звіт Ревізійної комісії «затверджено».
Головою Профспілкової організації ПАТ «Укртелеком» у Миколаївській області обрано Стрєлку Ольгу Іванівну, заступником голови - Рассохіну Олену Юріївну.
Від кожної профспілкової організації прямим делегуванням обрано постійних представників до складу Комітету, Президії, Ревізійної та Мандатної комісій Профспілкової організації.   

Голова
Профспілкової організації
ПАТ «Укртелеком» у Миколаївській області               О.І.Стрєлка