ІІ Пленум ЦК Профспілки працівників зв'язку України!

15:03 04.11.2019
Автор:  Профспілка працівників зв'язку України
22 жовтня 2019 року у залі Будинку спілок України відбувся черговий ІІ Пленум ЦК Профспілки працівників зв'язку України. В його роботі взяв участь заступник голови Федерації профспілок України Євген Драп'ятий.
У роботі Пленуму взяли участь 57 членів Центрального комітету, в тому числі 3 члени Молодіжної ради Профспілки.
Відповідно до порядку денного засідання було розглянуто 5 питань: 
1. Про зміни у складі Центрального комітету та Президії ЦК Профспілки працівників зв'язку України.
2. Про підтвердження рішення Президії ЦК Профспілки працівників зв'язку України від 20.12.2018 щодо виключення первинної профспілкової організації Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України зі складу організаційних ланок Профспілки працівників зв'язку України.
3. Про виклики і загрози профспілковому руху та завдання Профспілки працівників зв'язку України, організаційних ланок Профспілки у сучасних умовах.
4. Про виконання Програми дій Профспілки працівників зв'язку України на 2017-2022 роки.
5. Про покращення інформаційної роботи Профспілки працівників зв'язку України.
Голова Мандатної комісії Профспілки Валентина Кордяк доповіла про зміни, які відбулися у складі Центрального комітету та Президії ЦК Профспілки працівників зв'язку України.
З основних питань: "Про виклики і загрози профспілковому руху та завдання Профспілки працівників зв'язку України, організаційних ланок Профспілки у сучасних умовах", "Про виконання Програми дій Профспілки працівників зв'язку України на 2017-2022 роки", "Про покращення інформаційної роботи Профспілки працівників зв'язку України" виступили: голова ЦК Профспілки Микола Стародуб, голова ОПО ПАТ "Укртелеком" Людмила Топехіна, голова ОПО Концерну РРТ Андрій Мехед, голова Черкаської обласної організації профспілки працівників Укрпошти Юлія Лонська, голова Молодіжної ради Профспілки Євген Беженарь.
У доповіді голови Профспілки Миколи Стародуба, виступах представників профорганізацій, трудових колективів наводилися конкретні приклади того, як складно сьогодні профспілковим активістам відстоювати права та забезпечувати справедливе вирішення трудових спорів. На деяких підприємствах галузі роботодавці напряму та зухвало переслідують представників інтересів працівників. Так на одному з підприємств, щоб "вплинути на волю та бажання добиватися правди", одному з активістів дали 21 догану на день!     
Учасники пленуму наголошували: в умовах змін в соціально-економічній політиці країни та перезавантаження влади виклики і загрози профспілкового руху ще більш загострилися. Сьогодні новообрана влада декларує та проводить реформи задля розбудови правової, високорозвиненої, цивілізованої України з високим рівнем життя, культури та демократії.
Натомість, на прикладі ухвалення парламентом Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади»  спостерігається стійка тенденція нехтування владою проведення соціального діалогу, ігнорування профспілкової позиції, і врешті-решт обмеження дії законодавства про працю на державних службовців.
Інший яскравий приклад, який збурив все профспілкове середовище стосується запланованих владою змін до існуючого трудового законодавства, яке планують переписати, задовольняючи забаганки бізнес структур, а людину праці позбавити майже всіх гарантій, передбачених нині діючим законодавством про працю.
З презентацією позиції Федерації профспілок України з цього питання виступив заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий. Він зазначив, що Федерація профспілок України на п’ятому засіданні Ради визнала, що профспілковий рух в Україні стикається з новими загрозами і викликами у соціально-економічній та політичній сферах. Це актуальне питання було розглянуто та обговорене  також на засіданні Президії Федерації профспілок України 3 жовтня. Була прийнята постанова «Про ситуацію з проектом Трудового кодексу України»  з відповідною вимогою - Заявою до законодавців про забезпечення ними процесу розробки нової редакції Трудового кодексу шляхом широкого обговорення з профспілками, роботодавцями, експертним середовищем, громадянським суспільством з урахуванням міжнародних стандартів та провідної європейської практики.
У доповіді та виступах підкреслювалось: відсутність соціального діалогу, ігнорування владою справедливих вимог профспілкових органів щодо підвищення добробуту людей праці та  впровадження  сучасних соціальних стандартів негативно позначається на мотивації профспілкового членства і послаблює профспілковий рух. Наголошувалось, що Профспілка працівників зв’язку України та її організаційні ланки перебувають під постійним тиском негативних процесів, які відбуваються в економіці, соціальній, гуманітарній та трудових сферах  як в державі, так і на окремих галузевих підприємствах.
Розмір оплати праці працівників підприємств, як правило, нижче показника середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності, внаслідок чого підприємства втрачають трудовий потенціал, особливо з числа молоді,  а також відбувається трудова міграція працівників до інших країн. Кількість працівників на підприємствах галузі у 2018 році зменшилася на 5034 особи (2018 – 90984; 2017 – 96018), що в свою чергу призвело і до падіння профспілкового членства на 5628 членів Профспілки (2018 – 78820; 2017 – 84448).
Було вирішено: з метою виконання статутних завдань вищими за підпорядкуванням органами Профспілки та раціонального витрачання профспілкових коштів на всіх рівнях, які мають спрямовуватись насамперед на захист трудових і економічних прав членів Профспілки, на захист на гідну оплату праці, соціальних стандартів і гарантій, особливої уваги потребує і вдосконалення нашої організаційної побудови. При цьому сучасний ринок праці та структурні зміни на галузевих підприємствах зобов’язують Профспілку модернізувати свою організаційну структуру, запроваджувати інститут профспілкових представників. 
Під час виступу голови Молодіжної ради Євгена Беженаря було надано інформацію про проведену роботу Молодіжної ради у 2019 році.
Зокрема про те, що Молодіжною радою розроблено логотип та бланк організації, створено групу у месенджері Viber "Молодіжна рада Профспілки працівників зв'язку України", Інтернет-сторінку у соціальній мережі Facebook.
Також наведені результати анонімного опитування серед молодих зв'язківців.
В результаті проведеної роботи з'ясовано ставлення молоді до профспілки, встановлено мотиви профспілкового членства та причини виходу молодих працівників з профспілки, проаналізовано ціннісні орієнтації молоді.
Також були надані  рекомендації  профспілковим організаціям (організаційним ланкам) Профспілки:
- активізувати роботу щодо створення комісії (ради) по роботі з молоддю (далі - молодіжні комісії (ради), або призначити відповідальних осіб по роботі з молоддю;
- передбачати в профспілкових бюджетах витрати на проведення молодіжних заходів, навчань і виготовлення профспілкової атрибутики;
- розглядати питання молодіжної політики на засіданнях виборних профспілкових органів усіх рівнів не рідше 2 разів на рік;
- забезпечити представництво молоді - членів профспілки в складі виборних профспілкових органів усіх рівнів;
- забезпечити переважне представництво молоді при формуванні кадрового резерву керівників профспілкових органів усіх рівнів.
В урочистій обстановці на Пленумі, були нагороджені профспілковими відзнаками кращі організатори дитячого оздоровлення 2019 року: 
- Почесною грамотою Федерації профспілок України Євдокимова Т.О. – голова Сумської обласної організації профспілки працівників Укрпошти.
- Подякою Голови Федерації профспілок України - профспілкова організація Харківської філії ПАТ "Укртелеком".
- Почесною грамотою ЦК Профспілки працівників зв'язку України: Бакуліна В.О – скарбник первинної профспілкової організації УДППЗ "Укрпошта"; Бочкарьова Л.А. – голова профспілкової організації Запорізької філії ПАТ "Укртелеком"; Видра Л.В. – голова профспілкової організації Київської міської філії ПАТ "Укртелеком"; Гецко В.Д. – голова Закарпатської обласної організації профспілки працівників зв'язку дирекції ПАТ "Укрпошта"; Кособрюхова О.В. – голова Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників зв'язку дирекції УДППЗ "Укрпошта"; Котлярова Ж.Л. – голова первинної профспілкової організації ПАТ "Укртелеком".
- Почесною грамотою ОПО Укрпошти: Житомирська обласна організація профспілки працівників зв'язку ПАТ "Укрпошта"; Обласна організація профспілки працівників зв'язку Луганської дирекції ПАТ "Укрпошта" в м. Сєвєродонецьку; Харківська обласна організація профспілки працівників зв'язку ПАТ "Укрпошта".